Trenkturas

Kraków

Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km)

Trudna
12 km|3 godz. 30 min.
Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km)
Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km) 0Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km) 1Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km) 2Szlak po Dolinie Brzoskwinki i Dolinie Aleksandrowickiej (12 km) 3
Lokacja trasy
Współrzędne miejsca startu i link do mapy zostaną wysłane na poczte email po dokonaniu rezerwacji

Poziom trudności

Poziom trudności

Trudna
Czas trwania

Czas trwania

2 godz. 15 min. 3 godz. 30 min.

Dojazd i parkowanie: Dojazd - używając nawigacji drogą asfaltową lub komunikacją miejską. Parking - bezpłatny w obrębie obu dolin.
Nawierzchnia: Na początku trasa wiedzie przez chodnik, następnie przechodzi w drogę szutrową. Przed wejściem do Doliny Brzoskwinki jest asfalt oraz chodnik, ale potem zaczyna się fragment gdzie trasa będzie biegła leśnymi ścieżkami. Po wyjściu w Doliny Brzoskwinki szlak ponownie będzie biegł chodnikiem, aż do wejścia na drogę szutrową w okolicach ulicy Na Hektary. Potem trzeba będzie wejść w las, gdzie ścieżka jest niezbyt dobrze wydeptana lub przejść wzdłuż linii lasu aż do asfaltowej drogi. Ostatni etap szlaku to Dolina Aleksandrowicka, gdzie trasa poprowadzona jest po leśnych ścieżkach, a następnie przechodzi w drogę asfaltową, gdzie będzie trzeba poruszać się chodnikiem lub poboczem.
Wyzwania: Trasa posiada dwa większe wyzwania - jedno z nich to trasa przez las, gdzie ścieżka nie jest zbyt dobrze widoczna oraz znajduje się zejście po stromym stoku. Ten fragment jednak łatwo pominąć wybierając ścieżkę wzdłuż linii lasu. Drugie wyzwanie to wejście pod skałę Krzywy Sąd, które jest strome i dość długo się ciągnie. Wejście jest dość wyczerpujące fizycznie.

Prognoza pogody

środa

04.10

debesuota

14

5 m/s

czwartek

04.11

debesuota

16

3 m/s

piątek

04.12

debesuota

17

4 m/s

sobota

04.13

debesuota

20

6 m/s

niedziela

04.14

debesuota

22

8 m/s

poniedziałek

04.15

nedidelis_lietus

17

6 m/s

wtorek

04.16

nedidelis_lietus

11

8 m/s

Norėdami žygiuoti, turite prisijungti

Pobierz aplikację mobilną TrekTours

Google Play
App Store